لایت باکس چیست؟

لایت باکس چیست؟

لایت باکس چیست و چه انواعی دارد؟

روش دیگر تبلیغات و بازاریابی، استفاده از لایت باکس های تبلیغاتی است. لایت باکس همان تابلوهایی است که پیش از این در مغازه ها و سوپرمارکت ها دیده اید. لایت باکس به تابلوهایی که در یک قاب آلومینیومی یا چوبی قرار گرفته اند، گفته می شود که به طور معمول، نورپردازی آن از پشت تصویر انجام می شود. نورپردازی انجام شده، باعث روشن شدن بخشی از تصویر می شود که توجه مخاطب را جلب می کند.

لایت باکس ها برای تبلیغات حرفه ای

لایت باکس ها انواع گوناگونی دارند. لایت باکس های ساده برای تبلیغات کوچک و لایت باکس های پیچیده برای تبلیغات حرفه ای کاربرد دارد. لایت باکس های بزرگی که در مجتمع تجاری های بزرگ می بینید، از این دسته اند. استفاده از لایت باکس، می تواند تبلیغات ماندگاری برای برند شما باشد.

انواع لایت باکس های تبلیغاتی

لایت باکس ها در حرفه عکاسی و پزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد اما اگر بخواهیم از دید تجاری به آن ها نگاه کنیم، باید لایت باکس های تبلیغاتی را در دسته دیگری قرار دهیم. لایت باکس های تبلیغاتی حرفه ای از یک لایت باکس ساده تبلیغاتی، پیچیده تر است. در ادامه با انواع لایت باکس ها آشنا شوید.

لایت باکس ثابت

در لایت باکس ثابت یک عکس یا پوستر در یک قاب چوبی، فلزی یا پلاستیکی قرار می گیرد و نورپردازی معمولا توسط چندین لامپ ال ای دی از پشت تصویر انجام می شود. برای این که عکس های چاپ شده در لایت باکس ها دچار آسیب نوری نشوند، معمولا توسط یک پلاستیک شفاف یا شیشه ای ضخیم، محافظت می شوند.

لایت باکس کریستالی

در میان لایت باکس های تبلیغاتی، لایت باکس های کریستالی، جایگاه ویژه ای دارند. لایت باکس کریستالی، از صفحه پلکسی گلس دو لایه ای، ساخته می شود. در بین این دو لایه، چاپ بک لیت قرار می گیرد. در پشت تصویر چاپ شده، از چندین چراغ ال ای دی استفاده می شود. لایت باکس کریستالی از محبوب ترین مدل های لایت باکس است.

لایت باکس چوبی

درباره لایت باکس چوبی باید به خاص بودن آن اشاره کنیم. یکی از مدل های جدید و خاص لایت باکس های تبلیغاتی که در دنیا به دلیل طراحی ویژه اش، محبوب است، لایت باکس های چوبی است. این لایت باکس ها معمولا از چوب ام دی اف ساخته می شوند و در فضای چوبی آن، لامپ های ال ای دی قرار می گیرد. تصویر شفاف روی جعبه چوبی قرار می گیرد و لایت باکس چوبی را تشکیل می دهد.

لایت باکس آلومینیومی

قاب آلومینیومی در لایت باکس آلومینیومی مورد استفاده قرار می گیرد. تصویر به طور کامل قاب را می پوشاند. نورپردازی نیز، از پشت تصویر در قاب آلومینیومی انجام می گیرد.

لایت باکس اسنپ دار

اسنپ فریم که به لایت باکس اسنپ دار شهرت دارد، مشابه لایت باکس های آلومینیومی است. این لایت باکس ها همچون یک قاب عکس، فریم دارند. از مزایای این لایت باکس نسبت به آلومینیومی می توان به ضخامت کمتر آن اشاره کرد. همچنین مصرف برق کمتری دارد و ماندگاری آن به دلیل صفحه پلکسی گلاس مقاومی که دارد، بیشتر است.

لایت باکس گردان

لایت باکس گردان یکی از پر کاربردترین لایت باکس هایی است که در سطح شهر به چشم می خورد. در معابر شهری، لایت باکس های گردان یا اسکرول را خواهید دید که توسط یک درب شیشه ای، روی آن پوشانده می شود. شاید لایت باکس های تبلیغاتی که در ایستگاه های اتوبوس قرار می گیرند، بهترین نمونه از لایت باکس های اسکرول باشند.

سایر لایت باکس های کم مصرف تر

لایت باکس فریم لس، لایت باکس پرتابل، لایت باکس برجسته ولایت باکس پلکسی از دیگر لایت باکس های تبلیغاتی هستند که مصرف کمتری دارند با این حال برای تبلیغات برخی از برندها مورد استفاده قرار می گیرند.

لایت باکس ها در کجاها کاربرد دارند؟

هر کجا که بحث تبلیغات باشد، می توان از لایت باکس ها استفاده کرد. داخل مترو، نمایشگاه ها، سالن های سینما، مراکز تجاری، سوپرمارکت ها و ... از جمله مکان های مهم برای استفاده از لایت باکس ها است.

چرا از لایت باکس استفاده کنیم؟

لایت باکس ها نه تنها تبلیغات مقرون به صرفه ای هستند، بلکه یکی از بهترین تبلیغات بصری برای مخاطبان محسوب می شوند. در لایت باکس ها از لامپ های کم مصرف استفاده می کنند. از طرفی می توان تصویر لایت باکس را در صورت دلخواه تغییر داد. درواقع با خرید یک لایت باکس، یک تابلوی تبلیغاتی همیشگی خواهید داشت.

نوشته شده توسط: مدیر سایت